روش های سقط جنین

روش های سقط جنین


روش های سقط جنین انواع مختلفی دارد.  میتوان سقط جنین رو با داروهای شیمیایی و یا بعضی از روش های گیاهی انجام داد. در مطلبی ما روش استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بارداری را گفتیم اگر آن جواب نداد شما باید سقط جنین را امتحان کنید. سقط جنین در اسلام و در علم نوین پزشکی توصیه نمی شود اما گاهی میتوان سقط جنین را یک لطف به  جنین  و والدین حساب کرد.

در این مطلب ما روش های مختلف سقط جنین را برای شما آماده کرده ایم هر چند این  روش ها صد درصد مطمئن و کارساز نیستند و اگر این روش ها جواب نداد حتماً تا قبل از هفته پنجم بارداری به ماما و متخصص مراجعه کنید و از آن کمک بخواهید.

سقط جنین با زعفران

 می توان  از زعفران برای سقط جنین  استفاده کرد اما باید برای سقط جنین با زعفران میزان بسیار زیادی از آن را مصرف کرد. برای این کار باید میزان دو گرم از زعفران مرغوب و سرگل را دم کرده و روزی ۲ الی ۳ قاشق از این دم کرده غلیظ را میل نمایید و این کار را به مدت ۲ تا ۳ روز ادامه دهید بعد از این مدت شما نشانه های سقط جنین را مشاهده می کنید و خونریزی شما شروع می شود بعضی اوقات ممکن است این خونریزی فقط به خاطر پریود شما باشد و جنین سقط نشده باشد برای این که مطمئن  شوید که جنین سقط شده یا نه باید  سونوگرافی انجام دهید.

در نظر داشته باشید که بیشتر ۵ گرم زعفران باعث مسمومیت شدید می شود و به بدن شما آسیب می رساند.

سقط جنین با زعفران دو تا سه روز زمان می برد از نشانه های سقط جنین در شما خونریزی شدید همراه با درد بیشتر از پریود و همچنین از بین رفتن حالت حاملگی و تب و خستگی و  خواب آلودگی است. ست

سقط جنین با دارچین

 برای سقط جنین با دارچین باید دارچین را در مقادیر زیاد و خام مصرف کنید. ابتدا پودر دارچین را به مقدار زیاد میل کنید و میزانی آب نیز مصرف کنید همچنین می توانید از مکمل های دارچین که در داروخانه ها وجود دارند استفاده کنید.

برای استفاده از دارچین برای سقط جنین ایمن ترین را استفاده از مکمل‌های دارچین این است اما اگر می خواهید از خود دارچین استفاده کنید دو تا سه قاشق غذاخوری دارچین را در آب حل کرده و میل بفرمایید این کار را تا زمان سقط کامل جنین هر روز تکرار کنید.

روش های سقط جنین
روش های سقط جنین

سقط جنین با زرشک

سقط جنین با زرشک منبع معتبری ندارد اما گفته شده مصرف زیاد آب زرشک آن هم به صورت غلیظ  و تا قبل از سه ماهگی بارداری باعث سقط جنین میشود اما توجه داشته باشید که مصرف بیش از از دو لیوان آب زرشک در روز و بیشتر از یک هفته باعث مسمومیت میگردد.

سقط جنین با زعفران و عسل

 سقط جنین با زعفران و عسل  همچون سقط جنین با زعفران خالص است اما چون دم کرده زعفران بسیار تلخ است می توانید آنرا با عسل نیز  مصرف کنید. عسل باعث می‌شود  هم  طعم دم کرده زعفران شیرین شود  و  کارایی زعفران  چند برابر گردد

سقط جنین با قرص سایتوتک

سایتوتک یکی از قرص هایی است که زنان برای سقط جنین استفاده میکنند. قبل از مصرف این دارو باید بدانید که این قرص قرص بر روی بدن های متفاوت تاثیرات متفاوتی دارد و میتواند عوارض همچون تب لرز افت فشار تنگی نفس و تپش قلب داشته باشد.

بهترین زمان برای مصرف قرص سایتوتک تا قبل از هفته پنجم بارداری است در صورت مصرف قرص برای سقط جنین تا ۹۸ درصد می تواند موثر باشد.

مراقبت های بعد از سقط جنین

روش های سقط جنین
روش های سقط جنین

 سقط جنین  بسیار سخت است در  پروسه‌ای بین یک هفته تا دوماه  دارد.  پس از سقط جنین ممکن است علائمی مثل تب بالا خونریزی بی حالی و کم حوصله ای داشته باشیم در این دوران باید سعی کنید خود را تقویت کنید و به مدت دو هفته استراحت مطلق داشته باشید.

 بعد از سقط جنین به مدت یک ماه از داشتن رابطه جنسی دور بمانید.

عوارض سقط جنین

 سقط جنین عوارض بسیاری دارد و برای هر کسی ممکن است متفاوت باشد. اگر بعد از سقط جنین به دکتر مراجعه نکنید خطر این وجود دارد عوارض جبران ناپذیر و حتی مرگ به سراغ شما بیاید.

 یکی از عوارضی که ممکن است سقط جنین داشته باشد این است که شما در آینده نتوانید دوباره حامله شوید پس قبل از اینکه سقط جنین را انتخاب کنید حتماً تصمیم قطعی خود را  بگیرید.

5/5 - (17 امتیاز)

2 دیدگاه

  • به طور کلی ، زعفران بر سقط جنین موثر هست. ولی بسته به سن مادر، هفته چندم بارداری هست؟ سابقه سقط جنین قبلا مادر داشته یا نه؟ سابقه بیماری در مادر بوده یا نه؟ مشکل رحم مادر داشته یا نه؟ میزان مصرف زعفران چقدر بوده؟ وآیا زعفران اش تازه بوده یا مصرف گذشته بوده؟ اصلا زعفران اش اصل بوده یا از زعفران های به درد نخور که ارزون هست توی بازار بوده؟ همگی این عوامل دخیل هستند، حتی عوارض خوردن زعفران از شخصی به شخص دیگراثرگذاری متفاوتی خواهد داشت و لزوما برای همه افراد منجر به سقط نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *