ریوایز مقاله چیست؟

ریوایز مقاله چیست؟


ریوایز مقاله چیست؟

  ریوایز در مقاله به دو شکل مینور ریوایز (Minor Revision)  و ماژور ریوایز(Major Revise) تقسیم می شود هر کدام از این این شکل از ریوایز کردن مقاله تفاوت هایی با یکدیگر دارند در این مقاله ما توضیح خواهیم داد ریوایز مقاله  چیست تفاوت مینور ریوایز و ماژور ریوایز مقایسه خواهیم کرد.

ریوایز مقاله به چه معناست :

وقتی یک مقاله به یک مجله  معتبر برای چاپ و انتشار ارسال می گردد  آن مجله  مقاله را جهت بازبینی به کارشناسان خود ارجاع می‌دهند.  کارشناسان این مقالات را خوانده و و از لحاظ نگارش ، منابع  و علائم نگارشی  بررسی می کنند.  اگر مقاله اشکالات زیادی نداشته باشد به اصطلاح مینور ریوایز شده فقط کافیه بخش های گفته شده توسط کارشناسان را اصلاح کرده و حتماً این بخش ها را با رنگ دیگری برای این که کارشناسان تشخیص دادند که بخشهای گفته شده اصلاح شده است مشخص   کرد.

در ماژور ریوایز اصلاحات بنیادی بوده و این اصلاحات ت باید با مطالعه بیشتر مقاله و همینطور ارتباط گرفتن با کارشناسان آن مجله و حتی مشاوره گرفتن از افراد خبره ایرادات ماژور ریوایز را برطرف کرده و دوباره اقدام به ارسال مقاله بگیرید.

در هر دو حالت ماژور ریوایز و  و مینور ریوایز مقاله شما بعد از این که ویرایش شد دوباره برای داوری ارسال نخواهد شد و بعد از اصلاحات گفته شده  مقاله در مجله چاپ خواهد شد.

ریوایز مقاله
ریوایز مقاله

ریسابمیت مقاله:

 ریسابمیت  در واقع همان ریوایز  مقاله است با این تفاوت که در ریسابمیت مقاله  متن شما به صورت وحشتناکی دارای خطا و اشکال می باشد و شما ضمن  ویرایش متن بایستی مقاله خود را دوباره برای بخش داوری ارسال کرده و بعد از گذراندن مرحله داوری دوباره برای چاپ در مجله مورد نظر درخواست داده و کارشناسان پس از بررسی مجدد مقاله از لحاظ مینور ریوایز  و ماژور ریوایز  در صورت نداشتن اشکال  مقاله شما را چاپ خواهند کرد.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *