شورت لامبادا

شورت لامبادا


شورت لامبادا

شورت ها شکل ظاهری تقریبا یکسانی دارند دارای یک کش برای دور کمر و یک قسمت برای پوشش اندام های جنسی می باشند . جنس شورت ها معمولا از مواد جاذبی مثل پنبه ساخته می شود و جنس برخی از شورت ها از نوع گیاهی می باشد ، زیرا جذب عرق کمتری دارند و خوش شور تر هستند .

تاریخچه پیدایش شورت

تاریخچه پیدایش شورت
تاریخچه پیدایش شورت

پیدایش اولین شورت به زمان های قبل از جاهلیت بشر می رسد . انسان های آن دوره دو نوع شورت برای پوشش اندام های خود بیشتر نداشتند . اولین نوع ، شورت هایی که از شاخه های بید بودند و دومین نوع شورت ها از برگ های درخت موز بودند .

در دوره های بعدی شورت هایی طراحی و ابداع شدند . با پیشرفت جامعه و صنعتی شدن و پیدایش کارخانه ها ، حوزه پوشاک پیشرفت زیادی کرد و تحولات بسیاری داشت . در این زمان و دوره بود که اولین شورت ها به بازار آمدند .

اولین شورت هایی که به نام کلاسیک شناخته می شود نام دیگر آن شورت مامان دوز است که اسم شورت مامان دوز در بین مردم شناخته تر بوده است .

رفته رفته استفاده از شورت ها در طی روز واجب شد و پیشرفت صنعت پوشاک شروع شد . کارخانه ها رقابت های زیادی بر سر مدل های جدید و طرح و رنگ های متنوع داشتند . همین رقابت ها باعث به وجود آمدن عصر تجملات شد .

در عصر تجملات پیشتازان و طراحان مد سبک های قدیمی گذشته را کنار گذاشته و اولویت های خود را به طراحی های زیبا و زیبایی در طرح اختصاص دادند .

در نتیجه این رقابت ها شورت های بندی یا لامبادا طراحی و عرضه شدند .

در این مقاله بیشتر در مورد شورت های بندی یا اصطلاحا لامبادا صحبت می کنیم اما در مورد انواع مدل های شورت ها توضیح مختصری داده شده است :

شورت زنانه مدل اسلیپ :

شورت های اسلیپ به دسته ای از شورت ها گفته می شود که برش آن ها به شکل هفت (7) می باشد . این نوع شورت و برش رایج ترین نوع از شورت های زنانه می باشد .

شورت زنانه مدل اسلیپ
شورت زنانه مدل اسلیپ

شورت زنانه مدل نیم پا :

شورت هایی که دارای پاچه کوتاهی هستند نیم پا نام دارند .

شورت زنانه مدل نیم پا
شورت زنانه مدل نیم پا

شورت های لیزری و گنی هم از جمله انواع شورت های زنانه می باشند .

اما شورت لامبادا چیست؟

اما نوع شورت مورد بحث ما شورت های لامبادا است . شورت لامبادا به شورت هایی می گویند که عمدتا جنس آن ها از تور است و یک تکه پارچه با نخ هایی به هم وصل شده اند .

در میان انواع شورت ها و مدل های زنانه ، پوشیدن شورت لامبادا معمولا مورد علاقه مردان می باشد که از طرف خانم ها برای تحریک جنسی آن ها استفاده می شود .

علاوه بر این تصاویر تحریک آمیز و غیر متعارف واقعیتی وجود دارد که این لباس زیر در بین خانم ها از جنبه ایی که لباس زیر های مخصوص لباس های مجلسی و شلوارک ها و … هستند مورد استفاده می باشند .

خود شورت های بندی یا لامبادا 2 نوع مختلف دارند :

  1. Thong  : هیچ گونه کش یا بند ضخیمی در این مدل وجود ندارد و ظاهر آن طوری طراحی شده است که اندام جنسی را می پوشاند ، این مدل پوشش خاصی در قسمت باسن ندارد ، به همین دلیل از این مدل معمولا در زیر لباس های مجلسی استفاده می شود . زیرا هیچ ردی بر روی بدن شما باقی نمی گذارد .
  2. G-String : این مدل بخاطر نوع فانتزی آن به نام  G  شناخته می شود . اشکال و دوخت های مختلفی مانند برگ ، گل و … در ناحیه اندام جنسی به کار برده می شود و قسمت پشتی آن دارای بند یا با تور و گیپور های تزئینی می باشد .

پرطرفدار و پرفروش ترین جنس شورت های لامبادا لاتکس ، گیاهی و نخی است ، اما جنس های دیگری مثل توری و کشی هم در بازار وجود دارد .

ماهیت شورت ها برای حفظ سلامتی و بهداشت ، همچنین جلوگیری از جذب و نفوذ باکتری می باشد . شورت های لامبادا بیشتر جنبه تزئینی داشته و پوشش دهی آن ها بسیار کم می باشد ، از این رو پوشیدن طولانی مدت این نوع شورت ها یا استفاده به عنوان لباس زیر روزانه توصیه نمی شود .

سوالات متداول

شورت چیست ؟

شورت لباس زیری می باشد که ناحیه لگن و باسن با آن پوشیده می شود .

تاریخچه پیدایش شورت از کجا می آید ؟

پیدایش اولین شورت به زمان های قبل از جاهلیت بشر می رسد . انسان های آن دوره دو نوع شورت برای پوشش اندام های خود بیشتر نداشتند .

4.8/5 - (17 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *