طرز استفاده از کاندوم

طرز استفاده از کاندوم


در این مطلب قصد داریم طرز استفاده از کاندوم  و نکات لازم و ضروری در خصوص کاندوم را بیان کنیم. اینکه چطور باید به صورت صحیح از کاندوم استفاده کرد.

 وقتی آموزش مسائل جنسی مطرح می شود پیشگیری از بیماری ها و حاملگی بهتر از درمان است. اگر شما از کاندوم استفاده نکنید شاید باید به فکر سقط جنین باشید. یکی از بهترین روش های پیشگیری استفاده از کاندوم است که اگر به صورت صحیح استفاده شود می تواند بیماری های جنسی زیادی را مثل ایدز، هپاتیت و همچنین زگیل آلت تناسلی را از افراد دور کند و به طرز چشمگیری موثر باشد.

 کاندوم برای جلوگیری از بارداری نیز بسیار موثر است. همچنین سازمان بهداشت جهانی بارها استفاده از کاندوم را ضروری دانسته و مردم را به استفاده از آن تشویق میکند.

مراحل استفاده از کاندوم

طرز استفاده از کاندوم مردانه
طرز استفاده از کاندوم مردانه

 مرحله ۱ سالم بودن کاندوم

 اولین کاری که برای مطمئن شدن از سالم بودن کاندوم باید بررسی کنیم نگاه کردن بر روی تاریخ انقضای کاندوم است زیرا احتمال پاره شدن کاندوم تاریخ مصرف گذشته در حین برقراری رابطه جنسی بسیار زیاد است .

همچنین مطمئن شوید که بسته بندی کاندوم باز شده نباشد و کاملا پلمب و سالم باشد.

 مرحله ۲ باز کردن بسته بندی کاندوم با احتیاط کامل

برای باز کردن بسته بندی کاندوم از قیچی و وسایل تیز و حتی ناخن بلند استفاده نکنید معمولاً بسته بندی کاندوم از جنس آلومینیوم است که خیلی ظریف است و به راحتی باز می شود نیازی به فشار زیاد نیست که ممکن است به کاندوم آسیب برساند اگر برای پاره کردن بسته کاندوم از وسایل تیز استفاده کنید ممکن است به خود کاندوم آسیب بزنید و آن را هم پاره و سوراخ کنید.

 مرحله ۳ نصب کاندوم از جهت درست

 گذاشتن کاندوم اینطور است که کاندوم باید حالت استوانه ای شکل داشته باشد و نه گنبدی شکل. اگر به اشتباه کاندوم را برعکس استفاده کردید آن را دور انداخته و به سراغ کاندوم دیگری بروید نه اینکه آن را در بیاورید و به حالت درست برگردانید و استفاده کنید.

قبل از گذاشتن کاندوم آلت تناسلی خود را کاملاً تمیز کرده و بعد از کاندوم استفاده کنید.

 مرحله ۴ نگه داشتن فضای خالی در قسمت بالایی کاندوم

 بعد از گذاشتن کاندوم بر روی آلت تناسلی خود کمی آن را بکشید تا جا باز کند تا بتواند تمامی حجم اسپرم خارج شده از شما را درون خود نگه دارد.

مرحله 5 دور انداختن کاندوم

وقتی هنوز آلت شما راست است آن را از آلت تناسلی پارتنر خود خارج کنید و کاندوم را  در دستمال کاغذی پیچیده و در سطل زباله بیندازید هیچ گاه کاندوم را در فاضلاب نیندازید. 

استفاده از کاندوم زنانه

طرز استفاده از کاندوم زنانه
طرز استفاده از کاندوم زنانه

 این نوع کاندوم برای استفاده در داخل آلت تناسلی زنانه است.  به این صورت که کاندوم را به آرامی از بسته بندی خود خارج کنید انگشت شست و اشاره خود را در داخل کاندوم برده و باز کنید و دو انگشت خود را به داخل آلت تناسلی خود فشار دهید تا کاندوم تا حد ممکن در آلت شما فرو رود و لبه کاندوم را دقیقا روی ناحیه خارجی واژن قرار دهید و پس از استفاده در همان حالت دراز شده با احتیاط خارج کنید تا اگر اسپرمی در آن بود بیرون نریزد کاندوم را در دستمال کاغذی پیچیده و در سطل زباله بیندازید.

 سوالات متداول:

 آیا استفاده از دو کاندوم ایمن تر و بهتر است؟

 خیر اگر از دو کاندوم استفاده کنید احتمال اینکه کاندوم ها پاره شوند بیشتر است همیشه از یک کاندوم استفاده کنید ولی به صورت صحیح

 اگر در حین آمیزش کاندوم پاره شود چه باید کرد؟

 در این شرایط باید آمیزش را متوقف کرد و برای جلوگیری از بارداری از قرص های ضد بارداری استفاده کرد و برای اطمینان بیشتر به نزدیکترین مرکز درمانی اورژانس مراجعه کنید.

4.5/5 - (11 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *